Погодження вивісок у Львові

етапи, нюанси, процес

Якщо Ви встановлюєте вивіску у м. Львові, пам'ятайте у нас це вимагає погодження. Ми надаємо послуги з погодження, виготовлення і
встановлення вивісок у Львові.

Правила. Корисні посилання

Розробка макету
Включає виїзд дизайнера на місце, проведення замірів,
фотофіксацію, після чого пропонується на вибір 1-3
варіанти вивіски на фасаді, враховуємо Ваші
зауваження до наданих макетів і доробляємо їх до
затвердження Вами.
500 грн
Виготовлення паспорту вивіски
для погодження
Доробка згідно зауважень робочої групи з розміщення вивісок, якщо такі будуть, проводиться безкоштовно. Якщо в межах першого поверху будинку є "клаптикове" пофарбування фасаду то в паспорті для погодження вивіски потрібно буде запроектувати один колір на весь перший поверх (пізніше власники чи орендарі таких приміщень мають здійснити це пофарбування спільними зусиллями). Також в паспорті вивіски потрібно буде прибрати незаконно встановлені на фасаді в межах вашого приміщення кондиціонери, дашки, рекламні конструкції, якщо такі є.
950 грн


Вартість виготовлення паспорту вивіски з послугою її погодження нами

2000 грн

 
Для розробки макету Ви повинні надати нам НАЗВУ свого магазину (салону, підприємства чи т.п.), всю інформацію, яку Ви б хотіли бачити на фасаді свого закладу в т.ч. логотипи, торгові марки (якщо такі у Вас є).

 
Після затвердження Вами макету вивіски прораховуємо вартість її виготовлення.Оскільки весь процес виробництва вивісок проводиться на власному обладнанні – ціни у нас конкурентноздатні, про це свідчить фото сотень вже встановлених вивісок і реклами.

 
Дизайн вивіски розробляється у відповідності до вимог Порядку встановлення вивісок в м. Львові

 
Послуга по розробці макету надається тільки у випадку подальшого виготовлення вивіски у нас. Якщо у Вас є сумніви щодо оплати наших послуг – перегляньте фотогалерею вже виконаних нами робіт.



До паспорту вивіски необхідно долучити:

  • Копію Свідоцтва* (Виписки) про державну реєстрацію.
  • Копію документів на приміщення* (договір оренди чи Витяг про право власності).
  • Копію технічного паспорту на приміщення*.
  • Документи на торгові марки і знаки* у випадку, якщо такі присутні на вивісці
    (якщо торгова марка на іноземній мові, цей документ обов’язковий).
    При необхідності торгову марку можна зареєструвати самостійно чи через довірену особу
  • Довіреність* на особу, яка буде подавати документи на погодження вивіски
  • Заяву на УОІС м.Львова, якщо вивіска знаходиться в межах охорони історичного середовища м. Львова і/або на будинку-пам'ятці архітектури, в іншому випадку на
    Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування.
  • Паспорт вивіски (малої архітектурної форми) - 3 екземпляри
*копії документів, які надає Замовник.

Для отримання попередньої безкоштовної консультації по погодженню Вашої
вивіски у Львові, скиньте нам на
e-mail: z-reklama@i.ua чи Viber 0999666098
макет вивіски і фото фасаду з вказанням адреси, де має бути розміщена вивіска.
Для більш повної інформації по погодженню вивіски додатково потрібно скинути
копії документів необхідних для погодження згідно з переліком, який поданий
вище.





Подача документів на погодження проводиться в центрах надання адміністративних послуг в м. Львові

Ратуша, пл. Ринок
1

вул. І. Виговського
32

вул. К. Левицького
67

вул. М. Хвильового
14а

просп. Червоної Калини
62а

вул. Генерала Чупринки
85

вул. Шевченка
374

В територіальних підрозділах
м. Винники, вул. Галицька
12

смт. Брюховичі, вул. В. Івасюка
2-А

смт. Рудне, вул. Грушевського
55

м. Дубляни, вул. Шевченка
20

В ЦНАП м. Львова в офісах Львівської громади
с. Лисиничі, вул. Шевченка
48

с. Зашків, вул. Є. Коновальця
110А


Зразки вивісок які можна погодити у Львові


Об’ємні літери


банк Восток вивіска
Лазерхауз
вивіска стоматолог
Банк Восток


Накладні літери


Вивіска ДРУК
Карамель Стиль


Торцеві касетони


Мега Масс торцевий касетон
Коссоваллі


Прозорі таблички і акрилайти


Акрилайт GSM Service
табличка Поліглот
Печатки
Мон реал табличка акрилайт


Вивіски на пам'ятках архітектури

підсвітка контражур, натуральні матеріали або композит


Monpacie
Вивіска банк український капітал
Ярмарок сувенірів
виівски готель Асторія

CANDY COLOR вивіска підсвітка контражур
Готель Панорама


Комплексний проект


Замарстинівськи ринок паспорт
Замарстинівськи ринок фото



Що таке вивіска, рекламоносій і чим вони відрізняються?
Поняття вивіски і рекламоносія регламентується Законом України «Про рекламу»

Стаття 9. ч6. Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою.

 
Як погоджуються рекламоносії у Львові читайте тут.

Як здійснюється процедура погодження вивіски? Скільки часу це займає?
До 11.11.2016р. Погодження вивіски здійснювалось відповідно до
Порядку встановлення вивісок у м.Львові, рішення №692 від 22.07.2011р

З 11 листопада 2016р. вивіски у Львові обізвали малими архітектурними формами і затвердили новий Порядок розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові, рішення № 1025 від 11.11.2016р. Для погодження вивіски Вам необхідно буде подати Заяву встановленої форми через будь-який ЦНАП на департамент містобудування (управління архітектури та урбаністики, начальник КоломєйцевА.В.), а в межах історичного ареалу - в управління охорони історичного середовища (начальник ОнищенкоЛ.С.).

 
Час на відповідь - 10 робочих днів, проте реальний термін в межах 4-8 тижнів.

Чи законні вимоги погодити вивіску? Адже в законі про рекламу написано, що вивіска дозволу не вимагає.

При аргументуванні, що вивіску треба погодити, ЛМР спирається на Закон про місцеве самоврядування згідно якому і прийнято Рішення № 1025.

Чи є це рішення законним - сумнівно. На нашу думку новий порядок розміщення вивісок - малих архітектурних форм як і попередні (Рішення виконавчого комітету від 27.07.2011р.№692 "Про затвердження порядку встановлення вивісок у м. Львові" - скасоване судом і Рішення виконавчого комітету від 17.05.2013р. № 333 "Про внесення змін до рішення № 692" повторно скасоване судом) буде скасований, оскільки суперечить інтересам держави в сфері дозвільної і регуляторної політики, суперечить нормам Законів України "Про рекламу", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" і суперечить Типовим правилам розміщення зовнішньої реклами затверджених Постановою КМУ від 29.12.2003р.
Суд зазначив: "У відповідності до ч.6 ст. 9 Закону України "Про рекламу", вивіска не вважається рекламою. Відтак така вивіска має інформаційний характер, у зв'язку з чим, жодних дозволів на її розміщення не потрібно

 
Як і передбачалось Рішення № 1025 скасоване судом про що 08.06.2017р. повідомляє прокуратура Львівської області. Однак цього разу апеляцію ЛМР виграла і Порядок встановлення вивісок продовжує діяти.

Які будуть мої витрати ?

Теоретично погодження відбувається безкоштовно. Проте Вам треба буде виготовити самому або замовити проект на встановлення вивіски (900-2000 грн). Решта оплата часу Вашого працівника, який буде займатись погодженням.


Я подав документи і отримав відмову. Що робити?
Головне – не падайте духом. Забирайте лист - відмову – там має бути вказана причина відмови.

Тут є 2 варіанти:
  • Перенасиченість реклами на Вашому фасаді. Складний варіант. Подавайте на узгодження хоча б табличку біля входу – на це майже завжди дають згоду. Вийти зі скрутної ситуації можна, якщо домовитись з сусідами про виготовлення і погодження реклами на фасад для всіх.
  • Вам рекомендують внести зміни до паспорта, оскільки є зауваження до вивіски і її вигляду. Нічого страшного – вносьте зміни згідно рекомендацій і знову подавайте! Будьте настирливі і наберіться терпіння – можливо доведеться подавати документи кілька раз. Деякі люди отримали погодження з 5 спроби. Як варіант впливу можна сходити на засідання робочої групи з погодження вивісок (засідає в ратуші кожного вівторка в 10.00 кабінет 429в).


Яким вимогам повинна відповідати вивіска, щоб отримати позитивну відповідь?

Є 2 варіанти:
  • Вивіска знаходиться на фасаді старовинного будинку (наприклад, будинок – пам'ятка архітектури, яких у Львові більше 2000) або в центральній частині міста. Категорично не погоджуються вивіски у вигляді коробів! Допускаються окремі об'ємні букви розміром в руст, вітаються ковані елементи, натуральні матеріали (або сучасні, що їх імітують)- мідь, латунь, бронза, чорний метал, скло, дерево, камінь, підсвітка контражур. Торцеві вивіски мають бути цікавої форми (не прямокутної), з кованим елементом.
  • Вивіска знаходиться на сучасному будинку, у новому районі. Все навпаки! Вітаються сучасні матеріали, алюміній, акрили і інші пластики, композити, скло, пряма підсвітка, вивіски у вигляді коробів- торцеві і на фасаді. Протягом 2015 року йшла тенденція до зменшення розмірів вивісок, розташованих в межах охорони історичного середовища м. Львова. В 2016 році в існуючі правила встановлення вивісок внесли зміни стосовно розмірів: в межах охорони історичного середовища площа вивіски не може перевищувати 1 м.кв., за межами не більше 3 м.кв.

Наведемо приклади вивісок, які Вам з великою ймовірністю погодять з першого разу:
  • Вивіска виконана в виді окремих об'ємних букв з внутрішньою діодною підсвіткою, від фасаду виступає не більше 100 мм, висота букви становить 80% висоти руста будинку, при цьому висота букви не більше 300 мм і її товщина не більше - 60 мм.
  • Вивіска у виді прозорої таблички, встановленої на декоративних стійках ліворуч чи праворуч від входу в приміщення, напис виконаний накладними акриловими літерами, висота таблички дорівнює висоті руста, площа до 0,3 м.кв.При погодженні торцевих діодних хрестів, дозволяють ставити його мінімальний визначений законодавством розмір 400х400 мм з відступом від фасаду до 500 мм.Колір вивіски слід підібрати з врахуванням кольорової гами вивісок, які вже висять на цьому ж фасаді. Продовжує дратувати УОІС червоний колір, тому, якщо він не затверджений у Вас як торгова марка, то старайтесь уникати.

Які документи потрібно для погодження вивіски?

  • Паспорт вивіски
  • Копія договору оренди приміщення або копія витягу про право власності
  • Копія технічного паспорту приміщення
  • Копія свідоцтва чи виписки про державну реєстрацію


Чи варто встановлювати вивіску без погодження? Чим я ризикую?

Ризикуєте мати проблеми з контролюючими органами (адміністративно- технічне управління, адреса площа Міцкевича, 6/7, телефон 235-46-00).
  • Вас чемно запитають, чи маєте погодження.
  • Листом попросять погодити або демонтувати у вказаний в листі термін.
  • Далі – можуть демонтувати самі і виставлять за це рахунок.
Ніякої кримінальної чи адміністративної відповідальності немає. (УВАГА- тільки для вивісок! При встановленні рекламоносія без дозволу накласти чималенький штраф може управління захисту прав споживачів- там інша процедура).

У мене є погодження вивіски, датоване 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 роком. Це щось важить?

Важить – показуйте погодження перевіряючим, вони знімуть з нього копію. Але ніякої гарантії наявність такого погодження не дає. Оскільки вимоги до вивісок досить сильно змінились за останні роки. Раніше чудовим кандидатом на погодження вважалась вивіска, що влазить в руст, симетрично розташована і не спотворює фасад, тепер цього явно замало. При критичній невідповідності Вашої вивіски новим вимогам Ваше погодження може бути анульоване шляхом відкликання підпису одного з посадовців, що її узгоджував. Випадки поодинокі, але прецедент є.

Англійська, російська, іноземні мови. Державна символіка. Торгові марки

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про мови в Українській РСР" офіційні назви державних, партійних, громадських органів, підприємств, установ і організацій утворюються і подаються українською мовою. З правого боку (або внизу) ці назви можуть подаватися у перекладі іншою мовою.Відповідно до ухвали міської ради від 13.05.1999р. № 226 "Про внесення змін до п.1 ухвали Львівської міської ради від 04.02.1999р. № 129 "Про написання іншомовних текстів на засобах рекламного та інформаційного характеру у м. Львові" написання іншомовних текстів на вивісках і у вітринах здійснюється українською мовою за винятком власних товарних знаків, знаків обслуговування, логотипів, якщо вони зареєстровані власником вивіски у встановленому порядку Держпатентом України.

Для чого це робиться? І чому саме зараз?

Подією, що натиснула на спусковий гачок, стало утвердження Львова одним із приймаючих міст ЄВРО 2012. Ставилась задача показати себе європейським містом. І ознайомившись із ситуацією по той і по цей бік кордону, наші можновладці упевнились, що відрізняються міста не тільки станом доріг і будинків, а і зовнішнім виглядом. Справді, в Європі дуже цінують старовину, старовинну архітектуру, ліпнини, яких у Львові вдосталь (чи не тому ми це все так мало цінуємо?). Там вважається варварством нищити цю своєрідну красу чи закривати її щитами з написами. Європейці намагаються передати дух епохи предків навіть у оформленні вивісок. Як старання нашої влади бути Європою узгоджуються із дозволами на спорудження мегакіосків а-ля навпроти Магнусу, на перехресті вулиць князя Романа- Франка- Левицього чи на початку проспекту Чорновола і скільки це коштує – секрети нашої влади. З іншого боку – приємно провести гостя з тої ж Східної України на площу Ринок, пригостити його філіжанкою кави у старовинній кав'ярні, подивитись на його захоплений вигляд і вислухати його ахи і охи.

Цейтнот: погодження на вивіску немає, а відкриватись треба. Який вихід?

Замовте тимчасовий варіант- недорогий для Вас. Це може бути, наприклад, щиток чи світловий короб. Замовляйте його з усвідомленням того, що вашу рекламу насправді доведеться демонтувати через декілька місяців. І обов'язково займіться погодженням справжньої вивіски- яка повністювідповідатиме вимогам і прикрасить Ваш фасад. Це вбереже Вас від зайвих витрат, коли доводиться переробляти дорогі вивіски, які ще і не окупились.

Внесли зміни – і знову відмова. Що робити?

Не впадайте у розпач, капля камінь точить. Дивіться пункт 5.

У мене приміщення у дворі, а фірм і магазинів там багато. Як діяти і на що розраховувати у такому випадку?

Як мінімум – встановіть табличку біля входу з вулиці. Погодять Вам і вивіску на фасаді всередині двору. А от з вивіскою на вулиці можуть виникнути проблеми, адже тепер це називається рекламоносієм. Процедура погодження майже така сама, як і для вивіски але проблем більше – доведеться замовляти ще розрахунок на міцність – скільки вже нам обіцялось, що для невеликих рекламоносіїв його відмінять! А основна відмінність – за рекламоносій доведеться щомісяця платити оренду власнику фасаду – в основному це місто.

Мені прийшов лист на демонтаж (демонтувати або погодити у вказаний термін). Невже демонтують?

Можуть демонтувати.

Центр і далі весь завішаний. Демонтажі - це реальність?

Демонтажі – це реальність. Інша справа, що відбуваються вони на разі хаотично, а не послідовно. Тому враження інколи дуже дивне – знявши декілька невеличких вивісок, залишають здоровезну коробку поруч.

Мені моя вивіска не дуже і потрібна. Хай демонтують – за державний кошт

Саме так, якщо вивіска Вам не потрібна. Незважаючи на те, що рахунок вам обов'язково випишуть, ніхто не може Вас змусити оплатити демонтаж - для Вас - це послуга, а Ви її не замовляли.
Увага! В 2021 році ЛМР при неоплаті рахунку за демонтаж і зберігання вашої вивіски на складі стягує заборгованість подаючи позов до суду. В результаті набігає значна сума, тому краще демонтовану вивіску зразу ж забирати зі складу УТУ, попередньо оплативши за демонтаж.

Чому перестали погоджувати торцеві касетони?

Не дивлячись на те, що торцеві вивіски (перпендикулярні до фасаду) були традиційними для старовинного Львова і в Правилах розміщення вивісок вони не заборонені, робоча група у 2014 році з подачі Олега Березюка, який на той час був її керівником, стала надавати відмови в погодженні. Типова відмова - якнайменше втручання в фасад пам'ятки архітектури (крім торцевої зазвичай ставиться основна вивіска), перенасичення елементами вивіски чи несумісність з елементами архітектури фасаду. На даний момент можливість погодження торцевої вивіски знову з'явилася, але це поодинокі випадки, крім того підвищились вимоги до конструктивного вирішення таких касетонів: візуально легка конструкція, накладні об'ємні елементи, мінімальні розміри.

Чи погоджуються вивіски розміром більше 3 м.кв.?

Так це можливо. В Порядку встановлення вивісок в м. Львові п. 2.2.1 вказано, що розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів,
проте в новій редакції від 11.11.2016р. цей пункт доповнили словами "площа вивіски не може перевищувати 3 кв.м, а у межах історичного ареалу - 1 кв.м".
Закон України "Про рекламу" також не містить норми щодо граничного розміру вивіски, проте в підзаконному акті, постанові КМУ від 23.05.2012 № 495 "Про внесення змін до типових правил розміщення зовнішньої реклами" є обмеження розміру вивіски площею до 3 м.кв. Тому в більшості випадків робоча група рекомендує виготовляти вивіску площею до 3 м.кв. Якщо ж Ваша вивіска більша і робоча надала рекомендації її зменшити, то Ви завжди зможете подати її на погодження як рекламоносій (для реклами обмеження по розміру не передбачено), проте слід зазначити, що процедура погодження реклами значно довша і якщо місце розміщення вивіски не є у Вашій приватній власності, то за розміщення реклами прийдеться платити місту.

Чи погоджуються вивіски розміром більше 1 м.кв. в історичній частині міста?

В 2017 році в зв'язку з прийняттям нового порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові ввели нову вимогу - площа поверхні вивіски для одного суб'єкта господарювання не може перевищувати 1 кв.м. Отже нові вивіски, які будуть встановлюватись в центральній частині міста стануть менш помітнішими і не будуть відвертати увагу від архітектури, що піде тільки на користь туристичній привабливості нашого міста. Існуючі, раніше погоджені вивіски, які не відповідають цій вимозі протягом трьох років також мають бути замінені.

Чи потрібно погоджувати проекти вивісок за межами історичного ареалу?

Відповідь на це питання дає юридичне управління ЛМР: "Щодо погодження проектів вивісок за межами історичного ареалу, то такі вивіски повинні відповідати архітектурним вимогам до вивісок, що визначені в Законі України "Про рекламу", постанові КМУ №2067 від 29.12.2003 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" та у рішенні виконавчого комітету від 22.09.2011 № 692 "Про затвердження порядку встановлення вивісок в м. Львові". Згідно з Порядком встановлення вивісок у м. Львові, вивіска, яка суперечить архітектурним вимогам до вивісок вважається самовільно встановленою вивіскою. Тому з метою недопущення можливих пошкоджень архітектурних об'єктів рекомендується (проте не обов'язково авт.) узгоджувати конструктивні рішення вивісок, в тому числі, і за межами історичного ареалу.

 
Однак 11.11.2016р. Львівська міська рада назвала вивіски малими архітектурними формами і відповідно вже як МАФ їх встановлення має погоджуватись і за межами історичного ареалу.


Чому в 2014 році стали забороняти написи на вітринах?

Вітрина - це засклений елемент фасаду. Заборонено закривати вітрину вивіскою більше ніж на 50%, з 2017 року - більше ніж на 20%. Проте до останнього часу АТУ не чіпало власників магазинів, що розміщували вивіски чи рекламу на вітринах, зазвичай це була виклейка плівкою Оракал. З призначенням нового керівника АТУ ситуація змінилась - інспектори масово почали давати вимоги на погодження чи демонтаж реклами на вітринах. При невиконанні демонтажу у пропонований термін Вам загрожує штраф від управління захисту прав споживачів. Який вихід? Або погоджувати написи як рекламу і після погодження сплачувати місту щомісяця за це кошти, або розмістити рекламу за склом, наприклад, зробити цю ж виклейку Оракалом з внутрішньої сторони вітрини.

Який документ підтверджує, що вивіска погоджена?

Таким документом був лист від Управління охорони історичного середовища чи Управління архітектури і Проект вивіски з печаткою і підписом від Управління архітектури, а якщо вивіска знаходилась в історичній частині Львова, то додатково з печаткою і підписом начальника УОІС. Також обов'язково мав бути штамп КП "АТУ", що проект вивіски в них зареєстрований. З лютого 2017 року документом, що підтверджує погодження вивіски залишається лист від УОІС, якщо вивіска в історичній частині Львова або на пам'ятці архітектури, в іншому випадку від Управління регулювання забудови департаменту містобудування. Однак тепер на Паспорті вивіски (раніше він називався Проектом вивіски) підписи і печатки ніхто не ставить, замість цього ставлять штамп з відмітками про Номер і дату листа про відповідність малої архітектурної форми (вивіски) до вимог Порядку встановлення вивісок у місті Львові; Номер і дату протоколу робочої групи, яка розглядала можливість погодження вивіски; Реєстраційний номер в КП "Адміністративно-технічне управління".

 
Ось так це виглядало:




 
Ось так це виглядає зараз:



Чи впливає колір фасаду на процес погодження вивіски?

В 2018 році УОІС в черговий раз пробує боротися з самовільним і хаотичним процесом так званого "клаптикового" пофарбування фасадів. На цей раз під роздачу попали вивіски. Стосується в першу чергу будинків де перший поверх кожен з орендарів помалював в свій "улюблений" колір. В випадках самовільної зміни кольору фасаду робоча група вимагає подати разом з паспортом вивіски і паспорт кольорового опорядження фасаду (хоча такий і не передбачений в переліку необхідних документів). Проблема в тому, що таких майже ніхто з власників приміщень немає (його погоджують тільки, якщо власник приміщення робив реконструкцію і погоджував її) і відповідно орендарю його отримати проблематично. Відсутні паспорти і в архіві управління архітектури, і в УОІС, де вони би мали зберігатись згідно рішення ЛМР ще з 2006 року. Що ж робити? Оптимальний варіант при здійсненні ремонтних робіт по фасаду пофарбувати весь перший поверх в колір, який цей будинок колись мав. Якщо ж це зробити нереально, наприклад, якщо сусіди проти, то фарбуємо тільки в межах свого приміщення (чи залишаємо існуючий стан) і в паспорті вивіски, який подаємо на погодження, вже весь перший поверх робимо одним кольором.

Зовнішня реклама:


вул. Шевченка, 20 (територія парфумерної фабрики "Едельвейс")